Jak działają giętarki do drutu zbrojeniowego?

giętarka do drutu zbrojeniowego elektryczna

Beton to materiał budowlany, który był stosowany już w czasach starożytnych. Obecnie ta technologia została znacznie unowocześniona, a jedną z innowacji, którą powszechnie wdrożono, jest stosowanie stalowego zbrojenia. Zatopione w betonie pręty zbrojeniowe nadają strukturze większą elastyczność i pozwalają jej na kompensację działających nieustannie sił.

Zbrojenie betonu 

najlepsza giętarka do drutu zbrojeniowego elektrycznaPraca przy układaniu zbrojeń bywa męcząca, ale można ją sobie ułatwić. Na placach budowy wykorzystuje się coraz więcej różnego rodzaju elektronarzędzi. Nie inaczej jest w przypadku układania zbrojenia. Prętów nie wygina się już ręcznie, a z wykorzystaniem specjalnych urządzeń. Dzięki temu gięcie prętów jest o wiele mniej męczące oraz znacznie szybsze. Elektryczne giętarki mogą wyginać w zadany kształt nawet kilka prętów jednocześnie. Dzięki blokadom kąty za każdym razem mogą być dokładnie takie same. Zakres gięcia jest bardzo duży i wynosi od 0 do 180 stopni. Ustawia się go przy pomocy ręcznych manipulatorów. W przypadku większych giętarek wykorzystuje się też sterowanie nożne za pomocą pedałów, dzięki czemu operator ma obie ręce wolne i może wyginać pręty zbrojeniowe samodzielnie i w krótkim czasie.

giętarka do drutu zbrojeniowego elektrycznaTakie urządzenie jak najlepsza giętarka do drutu zbrojeniowego elektryczna jest w stanie znacznie przyspieszyć układanie zbrojenia. Całe zbrojenie trzeba ułożyć, zanim rozpocznie się wylewanie betonu. Jeden cykl pracy giętarki to zaledwie kilka sekund. Giętarki mogą pracować z prętami zbrojeniowymi o różnej grubości oraz długości. Do prawidłowego działania wystarczy podłączyć giętarkę do gniazdka elektrycznego o napięciu 230 V. Urządzenie o mocy 2800 watów poradzi sobie z prętami o średnicy do 25 milimetrów. Otwarta strefa przyspiesza wkładanie i wyjmowanie prętów z urządzenia. W giętarce znajduje się pompa hydrauliczna, która jest zasilania elektrycznie. Wysiłek podczas pracy jest minimalny i wynika tylko z konieczności przytrzymania prętów w polu roboczym. Sprawne wyginanie prętów zbrojeniowych pozwala na szybsze ułożenie zbrojenia i przejście do kolejnego etapu budowy.

Wygięte pręty zbrojeniowe trzeba jeszcze związać ze sobą za pomocą drutu. Gięcie prętów w wiązkach znacznie przyspiesza cały proces. Konfiguracja giętarki jest prosta i intuicyjna i poradzą sobie z tym nawet osoby, które nie znają się na elektronarzędziach. Na giętarce można pracować z prętami gładkimi oraz żebrowanymi. Ponieważ giętarka może ważyć ponad 100 kilogramów, warto zaplanować jej transport na plac budowy.