Zalety podwodnych odkurzaczy basenowych

basen

Utrzymanie czystości w basenie ogrodowym jest niezbędne, żeby korzystać z niego w zdrowy i komfortowy sposób. Przyda się do tego szereg akcesoriów, z których najbardziej efektywny jest odkurzacz podwodny. Jego zasada działania jest całkiem prosta – po podłączeniu go do wody wytwarza zawirowania, które wzburzają osad znajdujący się na dnie. Zabrudzenia są następnie zasysane do specjalnego worka, który można później opróżnić.

Odkurzacz basenowy to niezbędny komponent!

basenSprzątanie dużego basenu jest prostsze, gdy posiada się drążek teleskopowy. Wykorzystując odkurzacz basenowy, można usunąć z dna basenu osad z piasku, zabrudzenia czy liście. Pozwala to utrzymać wysoki poziom czystości basenu, co przekłada się zarówno na komfort pływania, jak i jego estetykę. Prawidłowa praca odkurzacza wymaga podłączenia do niego wody o odpowiednim ciśnieniu. Używanie odkurzacza podwodnego w praktyce niewiele różni się od wersji domowej. Odkurzacz jest wykonany głównie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie powstaje ryzyko korozji w kontakcie z wodą. Plastik jest też odporny na działanie chloru oraz detergentów używanych do czyszczenia basenu. Odkurzacz podwodny może służyć nie tylko do czyszczenia basenu, ale też wanny z hydromasażem czy oczka wodnego znajdującego się w ogrodzie. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie basenu w czystości jest dobry podwodny odkurzacz basenowy. Jego waga nie powinna przekraczać 500 gramów.

basenDo czyszczenia większych zbiorników wodnych można wykorzystać teleskopową rączkę, dzięki której możliwe jest sięgnięcie w każde miejsce. Kształt części zasysającej pozwala dostać się w rogi basenu, a także wyczyścić powierzchnię o obłych kształtach. Zabrudzenia zbierają się w worku siatkowym, który nie zbiera wody. Dzięki temu jeden worek może wystarczyć na bardzo długi czas. Trzonek oraz wąż ogrodowy trzeba zorganizować niezależnie. Z podwodnego odkurzacza można korzystać do czyszczenia przydomowych basenów, ale też do utrzymywania czystości w obiektach rekreacyjnych przeznaczonych dla turystów. Do wyławiania zabrudzeń unoszących się na powierzchni można zastosować specjalną siatkę, natomiast tych z dna da się pozbyć przy pomocy specjalnego odkurzacza. Worek siatkowy może być używany wielokrotnie, a jego czyszczenie jest proste i wygodne.

Ponieważ odkurzacz ma niewielką wagę, może z niego korzystać nawet dziecko. Wytrzymały plastik pozwala na długotrwałą eksploatację podwodnego odkurzacza. To urządzenie, które pozwala utrzymać w czystości każdy przydomowy zbiornik wodny, niezależnie od jego charakteru.